Историја

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

ОШ “Владимир Перић-Валтер“, општину Пријепоље и Златиборски округ на Државном такмичењу из историје представљала су  два ученика седмог разреда и једна ученица осмог разреда, који су то успели да обезбеде својим резултатима на окружном такмичењу.

Државно такмичење одржано је  у недељу, 12.Маја 2019. године, у ОШ “Мирослав Антић“ у Нишу.

Фарук Хаџијакуповић , ученик VII-4  (предметне наставнице- Наџије- Нађе Хаџагић),  освојио је прво место у држави. Остварио је 45 бодова.

Иван Куркић, ученик VII-1  (предметне наставнице- Наџије- Нађе Хаџагић), освојио је треће место у држави, урадивши тест за 43 бода.

Иначе ове резултате ученици наше школе остварили су на такмичењу,  у коме је учествовало 214 најбољих младих историчара , седмог разреда, у Србији. На жалост ученица Сара Срна VII-3 ( предметна наставница Наџија-Нађа Хаџагић) , која је такође, остварила  пласман на државно такмићење, одустала је од учешћа због поклапања термина  са другим такмичењем

Једина ученица осмог разреда, која је остварила пласман на Државно такмичење,

Андреа Цмиљановић VIII-1, (предметни наставник Зоран Филиповић), остварила је солидан резултат урадивши тест за 25  бодова  у конкуренцији 195 такмичара осмог разреда.

Резултате Државног такмичења из историје можете погледати овде.

Наџија Хаџагић

Окружно такмичење из историје одржано је 07. 04 2019. gод. у  ОШ “ Димитрије Туцовић“ у Чаjетини.

Нашу школу представљало је пет ученика VII разреда и шест ученика VIII разреда, који су на општинском такмичењу остварили пласман. То су ученици:

Име и презиме
ученика
одељење Име и презиме
предметног наставника
Иван Куркић VII-1 Наџија Хаџагић
Иман Вељовић VII-2 Наџија Хаџагић
Дарија Чпајак VII-2 Наџија Хаџагић
Сара Срна VII-3 Наџија Хаџагић
Фарук Хаџијакуповић VII-4 Наџија Хаџагић
Андреа Цмиљановић VIII-1 Зоран Филиповић
Азра Хаџиавдић VIII-1 Зоран Филиповић
Анастасија Савковић   VIII-2 Зоран Филиповић
Јелица Баковић VIII-3 Зоран Филиповић
Марија Јоксимовић VIII-4 Зоран Филиповић
Марко Мрдовић VIII-5 Зоран Филиповић

Пласман на Републичко такмичење за седми разред, остварили су:

• Иван Куркић  – VII-1  са 48 бодова од могућих 50 што је 2. место, и најбољи резултат у Златиборском округу.
  • Сара Срна         VII-3   са 45 бодова и 3. местом
  • Фарук Хаџијакуповић VII-4  са 45 бодова и 3. местом.

На овај начин наша школа ће имати три такмичара од укупно шест колико ће представљати цели округ.

Пласман на Републичко такмичење за осми разред, остварила је:

• Андреа Цмиљановић VIII-1   која је од могућих 45 бодова, тест урадила са 40 бодова и освојила 3. место. И биће  међу пет ученика који ће представљати округ.

Школа  може бити поносна на своја 4 представника на Републичком такмичењу, што се заиста постиже баш ретко на такмичењима из историје. Резултате Окружног такмичења можете погледати овде.

Наџија Хаџагић