Историја

Окружно такмичење из историје одржано је 07. 04 2019. gод. у  ОШ “ Димитрије Туцовић“ у Чаjетини.

Нашу школу представљало је пет ученика VII разреда и шест ученика VIII разреда, који су на општинском такмичењу остварили пласман. То су ученици:

Име и презиме
ученика
одељење Име и презиме
предметног наставника
Иван Куркић VII-1 Наџија Хаџагић
Иман Вељовић VII-2 Наџија Хаџагић
Дарија Чпајак VII-2 Наџија Хаџагић
Сара Срна VII-3 Наџија Хаџагић
Фарук Хаџијакуповић VII-4 Наџија Хаџагић
Андреа Цмиљановић VIII-1 Зоран Филиповић
Азра Хаџиавдић VIII-1 Зоран Филиповић
Анастасија Савковић   VIII-2 Зоран Филиповић
Јелица Баковић VIII-3 Зоран Филиповић
Марија Јоксимовић VIII-4 Зоран Филиповић
Марко Мрдовић VIII-5 Зоран Филиповић

Пласман на Републичко такмичење за седми разред, остварили су:

• Иван Куркић  – VII-1  са 48 бодова од могућих 50 што је 2. место, и најбољи резултат у Златиборском округу.
  • Сара Срна         VII-3   са 45 бодова и 3. местом
  • Фарук Хаџијакуповић VII-4  са 45 бодова и 3. местом.

На овај начин наша школа ће имати три такмичара од укупно шест колико ће представљати цели округ.

Пласман на Републичко такмичење за осми разред, остварила је:

• Андреа Цмиљановић VIII-1   која је од могућих 45 бодова, тест урадила са 40 бодова и освојила 3. место. И биће  међу пет ученика који ће представљати округ.

Школа  може бити поносна на своја 4 представника на Републичком такмичењу, што се заиста постиже баш ретко на такмичењима из историје. Резултате Окружног такмичења можете погледати овде.

Наџија Хаџагић