Друштвени дијалог „Девојчице и визија њихове будућности у Србији“

У оквиру обележавања Међународног дана девојчица, Министарство за за људска и мањинска права и друштвени дијалог организовало је 11. октобра 2024. године друштвени дијалог „Девојчице и визија њихове будућности у Србији“. Догађај је одржан у Дому Народне скупштине. Мото овогодишње манифестације Уједињених нација посвећен је визији будућности у очима девојчица широм света (Girls’ vision for the future).

Учешће у дијалогу узеле су девојчице из 44 неразвијене општине Републике Србије. Нашу општину су предстваљале ученице наше школе Ајша и Атија Дикић и Мила Гарабиновић.

Овај догађај био је прилика да девојчице у разговору са представницима државних органа и институција, академске заједнице цивилног друштва и другим значајним личностима представе изазове са којима се свакодневно срећу. Такође, чуло се шта девојчице из неразвијених средина мисле о свом положају, на који начин могу да га побољшају и истовремено допринесу развоју целог друштва у свим његовим сегментима.

« од 6 »