Светски дан правилне исхране и Светски дан чистих руку

Светски дан правилне исхране и Светски дан чистих руку обележавају се сваке године 15. и 16. октобра. Тим поводом патронажна сестра Сафета Баковић је ученицима првог и трећег разреда ИО Залуг одржала занимљиво предавање на тему ,,Здрава исхрана“. Ученици су кроз разговор схватили значај здраве исхране и значај одржавања чистих руку као једноставног, ефикасног и приступачног начина спречавања болести.

Предавање је одржано и за ученике 2. и 4. разреда ИО Залуг. Ученици су допунили своје знање о значају правилне исхране, а након предавања су се послужили воћкицама које су донели и тако употпунили причу.

Светски дан здраве хране обележили су и ученици одељења 1-1 и 1-3 Матичне школе. Кроз презентацију и разне активности схватили су значај правилне и здраве исхране.