Пројектна настава- немачки језик

Пројектна настава представља методу активне наставе и њен циљ је развијање мултидисциплинарних компетенција какве су комуникација, решавање проблема, руковање подацима и информацијама, дигитална писменост и предузетничке способности.

Примери добре праксе

У оквиру пројектне наставе из немачког језика, ученици седмог разреда су се бавили темом Berufe (Занимања). Овај пројекат су урадиле ученице одељења VII-2, Сајра Кукуљац и Сара Чаушевић.

Пројекат ученица одељења VII-2, Тијане и Ларе Пузовић.

Тема пројекта у осмом разреду била је Feste (Празници). Пројекат су урадиле ученице VIII-3, Леа Хашимбеговић, Мина Башовић и Николина Брашњовић.

Пројекат ученица одељења VIII-2: Хелене Стаменковић, Јоване Мандић, Јане Томашевић и Маиде Хаџиавдић

Пројекат ученика одељења VII-1: Емине Бајрактаревић, Софије Свичевић и Дариса Челебића